Close

Vzkazovník

15 Comments on “Vzkazovník

Luboš Karpíšek
29.6.2018 at 13:38

Letos jsme přijížděli na Vendelína s loňskými zkušenostmi i pohledem. A hned po vstupu do areálu jsme začali brblat. „Loni to bylo jinak, tady byl stánek, tady nebyl, tady to bylo tak…“. Počasí na náladě nepřidalo, tak jsme si s manželkou je tak povzdychli – kdeže loňské sněhy jsou, vlastně léto. Po ubytování v loňské chatce jsme vyrazili na průzkum, dali jsme si kafe, trochu se oteplilo a my začali hodnotit situaci s novým pohledem na věc. Zjišťovali jsme, že letošní uspořádání stánků, stolů s lavicemi atd. je oproti minulému roku praktičtější, všeho opět dostatek a no, ten grilovaný bůček, co tu letos není, už nějak oželíme.
Jinak nezbývá, než opět chválit. Organizace klapala na jedničku, žádné prodlevy mezi vystoupeními, Zdeněk Trojan byl neustále byl v pohybu, přesto si našel chvilky na úsměv, pokec, fotku. Nicméně, jako jediný, celé dva dny, od rána do noci, provokoval svými kraťasy.
Prochladli jsme řádně, ale jak poznamenala má dobrá žena – loni jsme se pekli, letos mrzli, tak příští rok by měla přijít nějaká ta střední hodnota.
Děkujeme, bylo to moc prima a Kameloti na závěr, úúúžasní. Kéž by se z toho stala tradice.

Odpovědět
Koněšínský Vendelín
27.6.2017 at 2:36

Dobrý večer,
rád bych se pokusil vysvětlit některým z Vás, kterým se nezdál výkon pana Kubzy adekvátní k zaměření a prostředí festivalu, že tak skromného, slušného a připraveného moderátora jsem ještě nezažil.
Jeho vystupování možná mnohým připadalo estrádní a zbytečně „přehrávané“, možná nesršelo hláškami jako kulomet vtipů od Samsona, místo maskáčové bundy měl sako a lakýrky – NO A CO ???
Snažil se Vám podat všechny informace o účinkujících a povinné reklamní partnerské vsuvky srozumitelně, tak jak jsme ho o to poprosili. Kdykoliv se pohyboval v zázemí nebo po areálu mimo festivalový program, choval se k nám všem, které viděl poprvé v životě (od „nejvyššího“ až po kolegyni, která Vám uklízela záchody a sbírala poházené kelímky a vajgly) tak zdvořile, že jsem nechápal, vlastně proč. Asi už vím – je prostě narozdíl od některých „možná slavnějších“ prostě jenom vychovaný !!!
Vzpomínáte na začátky Leoše Mareše a jeho „kožíšky“ – NO A CO???
Chci panu Kubzovi moc poděkovat, že v době, kdy už bylo zřejmé, že festival bude moderovat, okamžitě dělal všechno proto, aby se jeho okolí dozvědělo, že existuje nějaký Koněšín a festival „Koněšínský Vendelín“.
Díky, že jsem Vás mohl poznat a možná jednou, až sem k nám už „nebudete muset“, vezmete zase to svoje sáčko a lakýrky, stoupnete dolů na podium před Pyramidu a všichni budou hltat každou Vaši hlášku a vtip a říkat, jak je to možný, že jste zrovna tady v Koněšíně …….

Díky moc Zdeněk Trojan – manažer festivalu

Odpovědět
Hanka
26.6.2017 at 14:40

Přidávám se ke kladnému hodnocení celé akce a už teď tuším, že ještě budeme vzpomínat, jak byl 1. ročník pohodový, až se při dalších ročnících nahrnou davy, protože se rychle rozkřikne, že to byl vydařený fesťák a ten, kdo tam nebyl, jako by neexistoval…. Všechno bylo bezva, (tedy, když nepočítám moderátora, ten byl fakt mimo) zaradovala jsem se s dcerou, když jsme si ve čtvrtek před akcí přečetly bod č.5, že můžeme i s pejsky… díky i za ně. Stánkaři (abych je neurazila oslovením) fajn, dokonce i občerstvení pro naše psí kamarády našli (pro příště by nebyla špatná nabídka i s nějakými oušky a nožičkami pro ně)…program zajímavý, i když přiznávám, že Buty jsem až do konce nedala, ale to spíš proto, že jsem je před 14 dny slyšela na jiné akci a jejich „hvězdný“ nástup se zvukovou zkouškou mi sympatický nebyl.
Chválím nápad využití plat od vajec na sezení – bezvadný.
Chválím hygienické zázemí, látkový ručník bych zrušila, ale jinak „luxus“ 🙂
Co se týká občerstvení, myslím, že vybrat si mohli všichni, vč. zmrzliny a espressa.
Takže, co se týká mě, za rok jsem tam zase…držte mi místo, ahooj!

Odpovědět
Iveta kopecká
26.6.2017 at 10:34

Dobrý den.
děkuji pořadatelům za krásný zážitek a přeji, aby se pokračovalo v příštím roce druhým ročníkem. Prostředí a organizace bylo skvělé. Vše dokonale nachystáno. Pouze se připojuji k několika postřehům. Moderátor působil skutečně jako zjevení z jiného světa a na tento typ akce bylo jeho „vystoupení“ úplně mimozemské:). Buty, které mám ráda, bohužel v kontrastu jiného žánru – byli v nevýhodě a z reakcí jiných lidí bylo jasné, že to nebyla dobrá volba. Co mi ovšem skutečně vadilo, byla část s pouťovými atrakcemi a jejich hudební produkcí. Vylézt ze stanu, koukat na „ždímačku na děti“ a poslouchat Maxim turbulenc bylo docela šílené. Ale od toho jsou první ročníky, aby se vše „vychytalo“. Těším se na druhý roční!!!
.

Odpovědět
Luboš Karpíšek
25.6.2017 at 20:45

Na jedné stránce, kde už se o fesťáčku psalo, byla možnost reagovat, tož jsem reagoval. Takto. Ahoj všem,
abych trochu, vzdáleně parafrázoval Saturnina pana Jirotky – ještě se chvěji krásným zážitkem, ještě ze mě nevyprchala ta úžasná atmosféra, která provázela celý víkend v kempu Borovinka pod Koněšínem a nad Dalešickou přehradou a už zasedám ke klávesnici, abych vám napsal.
Taky bych mohl nepsat, protože pan Menčík napsal skoro všechno, je vidět, že u toho byl. Co ovšem opomněl, možná úmyslně, kdo ví, to byla velmi výrazná postava moderátora obou dnů. Ten chlapec neměl o folku, country atd. ani ponětí. Víte, že oblečení se tak nějak na takových akcích neřeší, ale většina diváků i účinkujících to bere asi tak trochu, jako kdyby jeli na vandr. Ne tak pan moderátor. Byl profesně a profesionálně oblečen do sáčka a skoro lakýrek s takovou tou tupou špičkou a všechny kapely uváděl, jako by v Las Vegas uváděl hvězdy show. Jeden by řekl, že mu to po druhé, třetí kapele dojde. Kdepak, vytrval v tom, co měl přísně a přesně naučené, neuhnul ani o milimetr. V sobotu, na konci programu, se tak trochu propálil, protože nezapomněl zpropagovat sám sebe. Taky skoro všechni muzikanti po nástupu na pódium z jeho projevu byli trochu nesví a téměř bez výjimky výkon pana moderátora okomentovali, podle povahy – vlídně, nebo trochu méně. Myslím, že stejně, jako Buty, i pan moderátor se hodí do jiného prostředí. To je tak to jediné, čím bych mohl autora článku doplnit, co se faktů týče.
Teď chci ale chválit a dělat reklamu lidem, které jsem asi ani neviděl a o kterých nic nevím. Tuhle dvoudenní akci připravili perfektně. Od příjezdu k areálu byste nenarazili na zamračenou tvář. Všichni, od pořadatelů, přes …, po ochranku, všichni byli milí a ochotní poradit, pomoct. I mimo VIP zónu. A jak už psal autor článku, jeli jsme na hodnou muziku a taky obecenstvo podle toho vypadalo. Usměvaví, milí lidé vůkol. Dva dny úsměvů a opravdu lidského chování jednoho k druhému, prosili jsme cizí lidi, ať nás vyfotí se sochou Vendelína a naopak jsme rádi každému vyhověli. Pi ubytování v pátek – na akci jsme jeli 300 kilometrů, jsme si chytli místo v první řadě a nelitovali jsme. Pak jsme se prošli areálem. Na počet lidí a kapacitu kempu bylo stánků s jídlem a pitím ažaž. A co je taky hodně důležité, mobilních záchodů dostatek, i když kemp chvílemi praskal ve švech. Moc jsme se těšili na páteční večer, ale opravdu, Buty patří na jiná pódia. Po ukončení jsme se přesunuli nahoru, /kemp Borovinka je na jednom konci dvouúrovňový/, k ohni a tam jsme se bavili se stejně naladěnými lidmi při kytaře do svítání. V sobotu dopoledne jsme si v kempu mohli dát vyprošťovací polévku, grilované maso, palačinky, kafe, … V horní úrovni kempu je požární nádrž, fikaně maskovaná jako bazén, ale nenechte se mýlit, na ceduli je tam psaná i sací hloubka. Rád přiznávám, že jsme požární nádrže využili k osvěžení, a že nás bylo dost. A pak přišel večer, sobotní večer. Kameloti nám všem rozehřáli krev, nechtěli jsme je pustit z pódia, ale čas je neúprosný, čekala nás ještě jedna produkce. Jarda Samson Lenk přišel sám a začal. Začal nás bavit a bavil nás od začátku do konce. Kolikrát jsem musel sundávat brýle a otírat pod nimi slzy smíchu. Paráda.
A teď ještě jeden rozdíl mezi pátkem a sobotou. Buty předváděly tak trochu hvězdné manýry včetně zvučení, které si posunuli o hodinu na hodinu. Kameloti přišli, nazvučeno bylo rychle a perfektně, prostě profíci se poznají. Samson zrovna tak. A pak, k půlnočnímu ohni, přišli oba pánové, kteří nám hráli a zpívali, Sasmson i Roman Horký. Ten navíc přinesl i půlnoční pohoštění. Má manželka měla, jak pak říkala, husí kůži, když zjistila, že za ní Roman Horký stojí. Nechci se plést, když píšu, že za ní stál slušný, skromný člověk, skvělý muzikant, totéž platí, myslím, i o Samsonovi, který byl o kousek vedle.
Jen neradi jsme šli spát. A ještě i v neděli dopoledne jsme si měli kde koupit kafe, vodu, i ty palačinky k snídani, když někdo chtěl. Naposledy jsme se šli projít areálem, dívali jsme se kolem, ze strany na stranu, viděli jsme, až na jeden poslední, opuštěné stanové městečko, pak se kouknu, kde ještě včera byly nafukovací klouzačky pro děti, pouťová atrakce, kolotoč, stánky, keramika a hrnčířský kruh, no jo. Vrátili jsme klíče od chatky, rozloučili se a vyrazili , jako skoro poslení, na tu třísetkilometrometrovou cestu na západ. A jak to bývá, mlčeli jsme, pak jsme si začali o prožitém víkendu povídat a teď jsem vám to napsal. Bylo to krásné.

Odpovědět
Koněšínský Vendelín
26.6.2017 at 2:55

Uauu………,
tak tahle slova jsou pro nás „neviditelné“ tou nejkrásnější pochvalou a zadostiučiněním. Pro nás, kteří opakovaně přemýšleli, jestli nebyla blbost se v dnešní době do takové akce vůbec pouštět a jestli tím naopak neohrozíme všechno to, co jsme celou dobu „piplali“, budovali a zvelebovali. Kteří se kvůli přípravám festivalu nedostali celý poslední týden vůbec domů k rodinám a přátelům, kteří při čtvrtečním „přechodu fronty“ v hluboké noci, v průtrži mračen a vichřici chytali ulítlé stánky, stavěli popadané záchody a hledali odfouklé informační cedule, ceniky a plachty…….
A o několik hodin později, když se začaly ozývat první zvuky kytar, benž, houslí a bubnů, jsme se ve chvilce klidu zastavili vedle podia, koukli na provizorní amfiteátr před ním, kde různě postávalo, posedávalo i polehávalo to množství usměvavých a snad i v té chvíli spokojených lidí, kteří se nás rozhodli dobrovolně svojí návštěvou za tu snahu zpětně ocenit, draly se nám do očí slzy……
Nedovedete si představit, jak jsme vděční Vám všem, kteří jste dobrovolně dorazili na „Koněšínského Vendelína“, při tom množství různých tradičních akcí, koncertů, Fontán, Port i dalších festivalů. Svůj čas a peníze investovali právě sem, do něčeho, co má v názvu „první ročník“….
Doufáme, že před „druhým“ mnozí z Vás jen suše utrousí…. „Jóóó, jasně, ale tentokrát si vezmu plavky, protože se „nahoře“ stihnu při sledování a poslouchání i koupat a radši taky tentokrát budu sedět „víc vpravo“, protože tam je dřív stín od těch vysokejch smrků…..“
Tohle my všichni „neviditelní“ tady chceme, proto to děláme a jen Vy tuhle parádu můžete posunout dál nebo ji „zabít“. My se budeme zase snažit, abyste řvali smíchem jako při Samsonovi a zasněně pozpěvovali stejně jako při Žalmanovi nebo Kamelotu.
Tak zatím ahoj, na chvilku si jdeme konečně zdřímnout. Ráno musíme brzo vstávat. Kvůli „druhému“ máme totiž volat …. ….. ….. …. 🙂

Odpovědět
Luboš Karpíšek
25.6.2017 at 18:07

Ahoj, dejte nám, nadšeným účastníkům, někde prostor, abychom mohli napsat pár slov o tom, jak se nám u vás líbilo. Pokud můžete, dejte mi echo na lubkar412@seznam.cz, kde můžu vypsat své pocity z nádherného víkendu na Vendelínovi 🙂

Odpovědět
Štěpánka Musilova
19.6.2017 at 21:29

Dobrý den, bude možné zakoupit vstupenky až na mister, nebo musí být pouze z předprodeje ? Děkuji za odpověď

Odpovědět
Koněšínský Vendelín
21.6.2017 at 21:18

Omluva, moc připrav, samozřejme listky i na mistě. Těšíme se

Odpovědět
Romana
12.6.2017 at 8:32

Můžou do areálu psi?

Odpovědět
Konešínský Vendelín
12.6.2017 at 10:31

Viz http://www.konesinskyvendelin.cz/navstevni-rad/

– bod č.5. Vstup se zvířaty není povolen. Inteligentní majitel se psem na vodítku do areálu MŮŽE, neboť pes je „nejlepší přítel člověka“ a my ho nepočítáme mezi zvířata.

To znamená, že když nenecháte svého psa konat potřeby kdekoliv – na stany, techniku, vybavení nebo ohrožovat ostatní návštěvníky, nemáme s tím problém, pouze prosíme o Vaši ohleduplnost.

Odpovědět
Monika Svobodová
24.5.2017 at 21:27

Dobrý den, kde budou stát auta, Jak se to od parkování daleko do amfiteátru, v případě, že bychom nocovali v autě?
Zdraví Monika

Odpovědět
Konešínský Vendelín
24.5.2017 at 23:59

Parkoviště je asi 200m od hlavního vstupu do areálu. To by neměl být problém. Nashledanou

Odpovědět
Jirka
23.12.2016 at 0:52

Ahoj, moc se na Vendelína těším. Už mám koupené lístky, doufám, že vyjde pěkné počasí.

Odpovědět
Koněšínský Vendelín
23.12.2016 at 1:19

Děkujeme za Vaši přízeň a budeme se snažit předem u Medarda trochu „zatlačit“, ať si tu svoji parádu nechá na jindy. Těšíme se s Vámi.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *